Anima – stylový, rustikální a barokní nábytek

Rustikální interiér

 

Nechte se inspirovat tradičním stylovým interiérem...

Tradiční stylový design interiéru je typicky evokující klasický evropský dekor. Znaky tohoto stylu jsou obvykle hluboké tóny dřeva, architektonické detaily a elegantní nábytek. Tento styl je velmi univerzální a lze je kombinovat s dalšími prvky interiéru jež vytvoří jedinečný vzhled pokoje.

Jedním z nejdůležitějších aspektů tradičního interiéru jsou siluety nábytku. Křesla tzv. ušáci, nohy stolů či židlí zakončené drápy a zakřivené kusy nábytku, které vás vrací zpět do 18. a 19. století jsou toho příkladem. Nejznámějšími styly, které mají společné rysy tohoto tradičního nábytku, jsou Queen Anne nebo Chippendale styl. Starožitnosti jsou také často integrovány do tohoto provedení.

Architektonické výzdoby jsou široce používány ve stylovém interiéru. Ty mohou zahrnovat komplikované lišty, zkosené dřevěné obložení a dřevěné podlahy. Oblouky, sloupy a masivní skříně jsou také časté rysy tohoto typu konstrukce.

Klíčovým prvkem tradičních interiérů, jsou tmavé odstíny masivního dřeva např.: dub, třešeň, mahagon. Řezba, moření a lakování jim dodá luxusní a elegantní vzhled. Dřevěné podlahy jsou rovněž považovány za standard pro tento rustikální styl, ale dlaždice a koberec jsou často používány také.

Látky v tradičním designu interiéru se často objevují v plných barvách, ale mnohé mají také vzory, jako jsou květinové vzory nebo damašky. Tyto textilie jsou často drahé látky jako je hedvábí, samet, nebo kašmír. Akcenty, jako jsou polštáře, mohou být použity k začlenění dražší textilie.

I přestože tradiční interiér často klade důraz na jednoduchost a pohodlí v jeho rozložení, důležitým prvkem tohoto stylu je symetrie, kterou dotváří například oblíbené umělecké dílo, krb či velký kus nábytku kolem středu.

anima - 12.jpg -
http://www.houzz.com/photos/95167/Dining-Room-traditional-dining-room-atlanta
anima - 15.jpg - Ložnice
anima - 14.jpg - Jídelní pokoj
anima - 17.jpg -
anima - 96.jpg - Jídelní pokoj
anima - 62.jpg - Baroko
anima - 63.jpg - Jídelní pokoj
anima - 61.jpg - Jídelní pokoj
anima - 13.jpg -
anima - 18.jpg -
anima - 16.jpg -

 


PRODEJNA DOLNÍ NERESTCE

D. NERESTCE 48/1, okr. Písek
Telefon: +420 603 777 667

 

 

ANIMA© 2010 anima | CMS domino